AGRO CORN LKS Milanów – Orzeł Czemierniki 0-3 walkower

• autor: adams135, 2012-06-18 15:50

W drużynie Milanowa wystąpił zawodnik  pauzujący za 4 żółte kartki.

Młody golkiper milanowian później w pełni zrehabilitował się za ten błąd trzykrotnie skutecznie zatrzymując uderzenia przeciwników. Nie zdołał jednak zapobiec utracie drugiego gola, który padł po dobrze rozegranej kontrze podopiecznych Dariusz Dziuby. Miejscowi szybko odpowiedzieli kapitalnym golem Daniela Sternika, który popisał się pięknym strzałem prawa nogą po zagraniu Cezarego Tymosiewicza. Po chwili gospodarze znów prowadzili. A bramkę z serii „stadiony świata” uzyskał Leszek Chilimoniuk. 42-letni weteran milanowskiej ekipy cudownym, mierzonym kopnięciem z połowy boiska zaskoczył bramkarza przyjezdnych. Popularny „Żółty” był bliski zdobycia drugiego gola, ale tym razem jego uderzenie w okienko, fantastyczną robinsonadą zatrzymał golkiper rywali. A ci w końcówce pierwszej połowy doznali osłabienia, gdyż za użycie nieparlamentarnych słów z placu gry wyleciał Adam Jędrys. 10 minut po przerwie padła kolejna bramka dla gospodarzy. Kamil Romaniuk wywalczył piłkę przed polem karnym Orła, zagrał do Damiana Ostapiuka, a ten został sfaulowany w obrębie szesnastki i arbiter wskazał na „wapno”. Skutecznym egzekutorem „jedenastki” okazał się Sebastian Magier. Po niespełna pięciu minutach zawodnicy z Czemiernik wykorzystali niefrasobliwe rozegranie piłki na własnym przedpolu prze milanowian i po szybkim przechwycie jeden z graczy Orła świetnym uderzeniem w tzw. długi róg nie dał szans rozpaczliwie interweniującemu Bijacie. W ostatnich fragmentach spotkania widać było, że piłkarze odczuwają już trudy rywalizacji, którą przyszło im toczyć w potwornym upale. Gospodarze skupili się już na obronie korzystnego rezultatu, czyhając na kontrę, a goście próbowali doprowadzić choćby do wyrównania, ale brakowało w ich zagraniach precyzji i dokładności, a na dodatek nie wytrzymali nerwowo i o swoją porażkę w tym pojedynku obwiniali głównie sędziego nie przebierając przy tym w słowach. Za takie zachowanie czerwony kartonik już po zakończeniu spotkania ujrzał Andrzej Jabłoński.

Podsumowując zmagania tego sezonu trzeba podkreślić dobrą postawę naszego zespołu w rundzie wiosennej, w której zapisała na swoim koncie 23 punkty odnosząc 7 zwycięstw, 2 razy remisując i ponosząc 3 porażki. W większości spotkań tej rundy nasi zawodnicy prezentowali się bardzo dobrze, grając ambitnie i z determinacją, choć pojawiały się również momenty przestojów w grze i braku koncentracji, a największą pietą achillesową okazała się skuteczność, a raczej jej brak, który kosztował utratę kilku punktów. A odkryciem tej części sezonu są bez wątpienia dwaj młodzi bramkarze Bartosz Bijata i Gabriel Wołowik, którzy potwierdzili swój talent i kilka razy pokazali się z naprawdę dobrej strony. A wartością dodaną naszej drużyny był w tych rozgrywkach bez cienia wątpliwości Sebastian Magier, który zdecydowanie poukładał grę defensywną naszej drużyny wnosząc spokój i opanowanie w jej poczynania. Biorąc pod uwagę bilans całego sezonu, aż szkoda tak nierównej postawy w rundzie jesiennej, w której dobre występy przeplatały się z fatalnymi, bo lokata końcowa na pewno byłaby wyższa. Ostatecznie ekipa AGRO CORN LKS Milanów w rozgrywkach Klasy „A” sezonu 2011/2012 uplasowała się na 5. pozycji zdobywając 39 punktów notując na swoim koncie 12 wygranych, 3 remisy i 9 przegranych z bilansem bramkowym 58-56. Z awansu do klasy okregowej ciesza się ekipy Orląt-Spomlek II Radzyń Podl. oraz Gromu Kąkolewnica, zaś do Klasy „B” najprawdopodobniej spadnie Krzna Rzeczyca. Jako beniaminkowie w sezonie 2012/2013 w rozgrywkach Klasy „A” zagrają Huragan Międzyrzec Podl. i Olimpia Okrzeja.

AGRO CORN LKS Milanów – Orzeł Czemierniki 4:3 (3:2). Bramki: 1:0 Końko (4) – bez asysty, 1:1 (8), 1:2 (32), 2:2 D. Sternik (34) – asysta Tymosiewicz, 3:2 Chilimoniuk (38) – bez asysty, 4:2 Magier (55 – karny), 4:3 (59).

AGRO CORN LKS Milanów: Bijata – Uchaniuk, Magier, Łotys, Chilimoniuk (70 Borowik) – Karpiński, Końko (68 A. Sternik), D. Sternik, Tymosiewicz - Ostapiuk (78 Kwiatek), Romaniuk (68 Czech).

Ż.k.: Łotys, Magier.