Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Aktualności

Tur Turze Rogi - LKS Milanów 4:5

• autor: sciubek77, 2013-11-07 22:07

Fatalny początek, ale koniec radosny

Koszmarnie dla milanowskiego zespołu rozpoczęło się starcie w Turzych Rogach. Miejscowy Tur już po niespełna 10 minutach gry prowadził dwoma bramkami.

Najpierw Piotr Mądry po prostopadłym zagraniu z głębi pola znalazł się sam przed Bartoszem Bijatą i nie zmarnował doskonałej okazji, a po następnych pięciu minutach milanowski golkiper po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem strzałem z rzutu wolnego pokonał go środkowy obrońca gospodarzy Mariusz Krasuski. Stały fragment gry był konsekwencją przewinienia Adama Sternika, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję napastnika przeciwników i słusznie po tym zdarzeniu opuścił plac gry po obejrzeniu czerwonej kartki. Grający w osłabieniu milanowianie zdołali uzyskać kontaktowego gola za sprawą Kamila Romaniuka, który dynamicznie wbiegł w pole karne i sprytnym płaskim uderzeniem zaskoczył bramkarza miejscowych, Sławomira Falla. Ale kilka chwil później ponownie cieszyli się zawodnicy Tura. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Krasuski i po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców. Goście, mimo liczebnej przewagi rywali, coraz wyraźniej przejmowali inicjatywę w grze, a miejscowi wszelkimi możliwymi sposobami starali się wybijać z rytmu podopiecznych Sebastiana Magiera. Pierwsze efekty coraz lepszej postawy zawodników LKS-u przyszły w doliczonym czasie pierwszej odsłony niedzielnej rywalizacji. Po podaniu grającego szkoleniowca milanowian w dobrej sytuacji znalazł się Romaniuk i pewnie posyłając futbolówkę do siatki zdobył swą drugą bramkę w tym pojedynku. Kilka minut po gwizdku arbitra rozpoczynającym drugą część meczu był już remis. Z rzutu wolnego uderzył Daniel Sternik, bramkarz Tura nie zdołał utrzymać piłki w rękach, a nadbiegający Mateusz Daniłko, który powrócił do gry po blisko trzech latach przerwy, pewnym uderzeniem głową doprowadził do wyrównania. Od tego momentu przewaga drużyny gości nie podlegała dyskusji, a nie przebierający w środkach i notorycznie opóźniający grę zawodnicy z Turzych Rogów, za wszelką cenę próbowali utrzymać, mimo wszystko, korzystny dla nich rezultat. Milanowscy piłkarze nie dawali jednak za wygraną i pokonując stwarzane przez przeciwników niedogodności w końcówce zawodów dopięli swego. Najlepszy w przekroju całego spotkania w milanowskim zespole Romaniuk zdecydował się na indywidualną akcję, na pełnej szybkości minął trzech rywali, i idealnym zagraniem obsłużył Daniłkę, który bez problemów skierował piłkę do pustej bramki. Po chwili w rolach głównych wystąpili rezerwowi w tym meczu Łukasz Końko i Mateusz Podgajny. Popularny wśród kolegów „Synek” asystował, a 16-letni napastnik bordowo-granatowych kropnął potężnie prawą noga w długi róg, i nieco misiowaty Fall, któremu każdy płaski strzał stwarzał wielkie problemy, mógł tylko wzrokiem odprowadzić futbolówkę, która ugrzęzła w siatce tuż przy słupku. Już po upływie regulaminowego czasu gry gospodarze wykorzystali rozprężenie w szeregach milanowskiej defensywy i Mateusz Ziółkowski zmniejszył rozmiary ich porażki. Milanowska ekipa mogła się cieszyć ze zdobycia kompletu oczek dzięki uporowi i, szczególnie w drugich 45 minutach, konsekwencji w swoich poczynaniach. Wreszcie, wyłączając oczywiście pierwsze pół godziny spotkania, nie brakowało w grze naszych zawodników agresji, determinacji, prawdziwej sportowej złości i twardej walki o każdy metr boiska. I na taką postawę naszych graczy liczymy w ostatnich meczach rundy jesiennej. W niedzielę 10 listopada do Milanowa zawita sąsiad zza miedzy Tornado Branica-Wohyń. Początek derbowego starcia o godz. 14, zaś na zakończenie jesieni, w zaległym spotkaniu z 6. kolejki rozgrywek, milanowianie zagrają w niedzielę 17 listopada o godz. 12 w Leśnej Podl. z tamtejszym Agrosportem.

(arjas)

Tur Turze Rogi - AGRO CORN LKS Milanów 4:5 (3:2). Bramki:1:0 Mądry (4'), 2:0 Krasuski (9'), 2:1 Romaniuk (13') -€“ bez asysty, 3:1 Krasuski (20'), 3:2 Romaniuk (45'+1) - asysta Magier, 3:3 Daniłko (55') - bez asysty, 3:4 Daniłko (86') -€“ asysta Romaniuk, 3:5 Podgajny (90') -€“ asysta Końko, 4:5 Ziółkowski (90'+1).

AGRO CORN LKS Milanów: Bijata -€“ Uchaniuk, Magier, A. Sternik, Tymosiewicz -€“ Ilczuk (70' Podgajny), Ściuba, Romaniuk, D. Sternik (85' Trochunowicz) - Czech (46' Daniłko), Ostapiuk (87' Końko).

Ż.k.: Magier, Uchaniuk.

Cz.k.: A. Sternik (8 min.) - za faul taktyczny oraz Dudziński (Tur) - 88 min. po dwóch żółtych.