LKS Milanów - Start Gózd 0:0

• autor: lks milanow, 2014-04-07 09:02

Mały falstart na początek wiosny

Piłkarska wiosna sezonu 2013/2014 rozpoczęła się dla milanowskiego zespołu niespecjalnie. Mimo sporej przewagi w przekroju całego spotkania i ambitnej postawy do ostatniego gwizdka arbitra podopieczni Sebastiana Magiera zaledwie bezbramkowo zremisowali z drużyną beniaminka Startu Gózd.

nowa-galeria-5426535.jpg nowa-galeria-5426536.jpg nowa-galeria-5426537.jpg

Milanowianie, którzy do rundy wiosennej przystąpili z dwoma nowymi nabytkami w składzie w osobach Tomasza Kaczorowskiego mającego za sobą występy w barwach Victorii Parczew i Orląt-Spomlek Radzyń Podl. oraz Mateusza Puły wypożyczonego z III – ligowej ekipy prowadzonej przez Damiana Panka, od początku starali się narzucić gościom swój styl gry próbując kombinacyjnymi akcjami rozerwać ustawioną już na 40 metrze defensywę rywali. Niewiele brakowało a te próby przyniosłyby powodzenie już w pierwszym kwadransie spotkania, jednak Puła przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Startu Mateuszem Grodzickim, który, jak się później okazało był jednym z głównych architektów sukcesu swej drużyny. W kolejnych minutach przyjezdni jeszcze bardziej zwarli szyki obronne, a milanowianie wykonywali seryjnie rzuty rożne i rzuty wolne, które jednak nie przyniosły żadnego efektu. A w końcowych fragmentach tej części gry to goście byli bliscy zdobycia gola, jednak potężne uderzenie Karola Chojeckiego zza linii pola karnego w kapitalnym stylu obronił Karol Parulski, który bardzo dobrze interweniował jeszcze w dwóch groźnych sytuacjach stworzonych przez rywali. Zespół beniaminka z animuszem także rozpoczął drugą odsłonę spotkania, ale po kilku minutach miejscowi opanowali sytuację i ponownie przejęli kontrolę nad przebiegiem boiskowych wydarzeń stwarzając kilka świetnych okazji pod bramką Grodzickiego. Jednak po raz kolejny odezwała się chyba największa „zmora” milanowskiego zespołu, czyli nieskuteczność. Piłki do siatki nie potrafił skierować dwukrotnie Puła, który najpierw sprytnie strzelił po koźle, ale golkiper przeciwników zdołał odbić futbolówkę na korner, a za drugim razem napastnik gospodarzy zamykając akcję trafił w boczną siatkę. Bliski powodzenia był także prawy defensor milanowskiej ekipy Grzegorz Kucyk, który kapitalnie uderzył lewą nogą po zagraniu z rzutu rożnego, ale i tym razem Grodzicki popisał się fantastycznym refleksem. A tuż przed upływem 90 minuty wydawało się, że wysiłki milanowian zostaną nagrodzone. Po wrzutce w pole karne Startu jeden z graczy przyjezdnych zagrał futbolówkę ręką, i gdy wszyscy spodziewali się podyktowania rzutu karnego, sędzia zarządził rzut… wolny tuż zza szesnastki stwierdzając, że zagranie miało miejsce poza obrębem pola karnego. Była to, delikatnie mówiąc, bardzo kontrowersyjna decyzja arbitra. Z rzutu wolnego mocno uderzył ponownie Puła, ale w środek bramki i bramkarz gości po raz kolejny nie dał się zaskoczyć. A najlepszym podsumowaniem tego występu milanowskich piłkarzy będą chyba słowa grającego szkoleniowca zespołu, Sebastiana Magiera, który tuż po zakończeniu zawodów powiedział: „Chyba za bardzo chcieliśmy”. Po tym remisie nasza drużyna spadła na czwartą lokatę w tabeli, do czego przyczyniły się też inne rezultaty z inauguracyjnej kolejki. Dzięki zwycięstwu nad Polesiem Serokomla 3:0 na drugie miejsce awansował Orzeł Czemierniki, a na trzecim miejscu plasuje się Tytan Wisznice, który w wyjazdowym pojedynku okazał się lepszy od lidera z Dębowej Kłody wygrywając 1:0. W najbliższą niedzielę, 13 kwietnia o godz. 16, milanowska drużyna zagra w Białej Podl. z zamykającym stawkę drużyn bialskiej Klasy „A” zespołem GLKS Roskosz-Grabanów i w tym starciu wygrana jest już obowiązkiem.

AGRO CORN LKS Milanów – Start Gózd 0:0.

AGRO CORN LKS Milanów: Parulski – Kucyk, Kaczorowski, Magier, Tymosiewicz – D. Sternik (88 Czech), Łazaruk, Łotys (70 A. Sternik), Ściuba (60 Podgajny) – Romaniuk (80 Kaczor), Puła.

Ż.k.: Łotys, Łazaruk.

Cz.k.: Wardak (Start) – 75 min. (po dwóch żółtych).