LKS Milanów - Polesie Serokomla 4:0

• autor: lks milanow, 2014-04-29 07:34

Pewne trzy oczka z efektowną „pieczęcią”…

Niedzielne spotkanie, które, ze względu na ulewny deszcz i grad, rozpoczęło się z 15-minutowym opóźnieniem, przyniosło milanowskiej drużynie w pełni zasłużoną wygraną.

Gospodarze od pierwszych minut mocno zaatakowali i zaraz po rozpoczęciu gry bliski powodzenia był Kamil Romaniuk, ale jego strzał głową obronił golkiper Polesia Mateusz Latuszek. Jednak po chwili bramkarza gości był bezradny. Daniel Sternik precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, a Sebastian Magier, grający trener milanowian, piękną główką ulokował futbolówkę w górnym rogu bramki przyjezdnych. Szybko zdobyte prowadzenie podbudowało milanowską ekipę i ustawiło dalszy przebieg meczu. Ambitnie i z wolą walki grający goście próbowali różnych środków, by przedrzeć się w pobliże bramki Bartosza Bijaty, ale brakowało im argumentów, aby poważniej zagrozić gospodarzom. Świetnie kierowana przez Tomasza Kaczorowskiego defensywa milanowian nie pozwalała gościom na rozwinięcie skrzydeł, a nawet, gdy już przyjezdnym udało się przedostać w pole karne LKS-u to bardzo pewnie i spokojnie interweniował młody golkiper miejscowych. Natomiast ataki przeprowadzane przez milanowską drużynę były o wiele groźniejsze i nosiły w sobie zalążek kolejnej bramki. Bardzo blisko skierowania piłki do siatki serokomlan był Krzysztof Klimiuk, ale w ostatniej chwili desperackim wślizgiem jego uderzenie zdołał zablokować obrońca Polesia. Jednak w końcówce pierwszej odsłony milanowianie dopięli swego i podwyższyli prowadzenie. Lewą stroną boiska, w swoim stylu, przedarł się Magier i idealnie wyłożył futbolówkę nadbiegającemu Romaniukowi, który bez problemów skierował piłkę do pustej bramki. Kwadrans po przerwie losy tego pojedynku zostały definitywnie rozstrzygnięte, gdy Cezary Tymosiewicz na gola zamienił rzut wolny egzekwowany po faulu na Piotrze Łotysie. Zawodnicy Polesia walczyli do końca i próbowali pokusić sie choćby o honorowe trafienie, ale, mimo dwóch dogodnych okazji, nie potrafili tego dokonać. A już w doliczonym czasie wygraną gospodarzy przypieczętował Łukasz Czech, który popisał się kapitalnym uderzeniem pod poprzeczkę z około 25 metrów. Popularny „Czechu”, jak już trafia, to niezwykle efektownie, a na myśl nasuwa się w tym momencie jego gol z wyjazdowego meczu w Oszczepalinie. To zwycięstwo i sama gra podopiecznych Sebastiana Magiera na pewno nastraja optymizmem przed najbliższym, wyjazdowym starciem z wiceliderem tabeli Orłem Czemierniki, który w rundzie wiosennej, w trzech dotychczas rozegranych kolejkach zdobył komplet punktów i wyprzedza naszą ekipę o dwa oczka. Zapowiadają się więc duże emocje, a na placu gry nie powinno zabraknąć walki i twardych, męskich starć. Początek tego meczu na szczycie, w czwartek 1 maja o godz. 16.

AGRO CORN LKS Milanów – Polesie Serokomla 4:0 (2:0). Bramki: 1:0 Magier (6) – asysta D. Sternik, 2:0 Romaniuk (40) – asysta Magier, 3:0 Tymosiewicz (65) – bez asysty, 4:0 Czech (90+5) – asysta Kaczorowski.

AGRO CORN LKS Milanów: Bijata – Kucyk, Kaczorowski, Łazaruk, Klimiuk (85 Chilimoniuk) – D. Sternik, A. Sternik (80 Czech), Magier, Tymosiewicz – Romaniuk (62 Podgajny), Łotys (75 Trochunowicz).

Polesie Serokomla: Latuszek, Pietruszka, Antoniak, Abramczuk, Goździak (82Byrliński), Kołodziejczyk, Sypniewski( 70Marcel ), Jalowski, Kopciński, Wasil( 57Izdebski ), Fotyga

Ż.k.: Łotys.