Klasa Okrêgowa » Bia³a Podlaska

Aktualno¶ci

W³odawianka W³odawa - LKS Milanów 7:2

• autor: sciubek77, 2014-07-24 10:53

Sroga lekcja pi³ki w wykonaniu beniaminka IV ligi

Dotkliwej pora¿ki w okrojonym sk³adzie z W³odawiank± W³odawa dozna³ na pocz±tku przygotowañ do sezonu 2014/2015  Agro Corn LKS Milanów. Z ró¿nych przyczyn w 13-osobowym sk³adzie uda³a siê nasza dru¿yna do W³odawy na spotkanie z miejscow± W³odawiank±. Praca, zrywanie wi¶ni, brak sensu gry z silnym rywalem, itd... :) to powody absencji kilku naszych kolegów podczas ¶rodowego spotkania.

Jak na silnego rywala przysta³o, W³odawianka od pocz±tku meczu przejê³a inicjatywê na boisku, raz po raz zagra¿aj±c bramce strze¿onej przez Bartka Bijatê. Nasza gra wysok± obron± (2 pierwsze bramki pad³y po nieudanych próbach gry "na spalonego"), proste straty pi³ki, niedok³adne podania lub ich brak powodowa³y, ¿e szybcy napastnicy gospodarzy czêsto dochodzili do sytuacji strzeleckich pod nasz± bramk± ale nie potrafili pokonaæ dobrze dysponowanego Bartka lub po prostu pud³owali. Pomimo naszej s³abej postawy potrafili¶my równie¿ stworzyæ kilka sytuacji bramkowych w tej czê¶ci meczu, z których co najmniej dwie powinny zakoñczyæ siê powodzeniem (Leszek minimalnie przestrzeli³ dobijaj±c strza³ Maæka a Piotrek £otys uderzy³ wysoko nad bramk± chocia¿ móg³ podaæ lepiej ustawionemu Czechowi). Swoje sytuacje mia³ równie¿ Grzesiek Romaniuk ale zbyt lekko uderza³ pi³kê lub dawa³ siê zablokowaæ obroñcom miejscowych zwlekaj±c ze strza³em. Na drug± po³owê wyszli¶my bardziej zmobilizowani. Przyjêli¶my przeciwnika na swojej po³owie, zagê¶cili¶my ¶rodek pola gry i gro¼nie kontratakowali¶my, stwarzaj±c kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola, jednak zbyt s³abe strza³y lub zwlekanie z ich oddaniem powodowa³y, ¿e ci±gle grali¶my "na zero" z przodu. Co nie wysz³o z akcji, uda³o siê ze sta³ych fragmentów gry. Po rzucie ro¿nym wykonywanym przez Tomka ¦ciubê, do wybitej pi³ki przez obroñcê dopad³ na 20 metrze Tomek Kaczorowski i "z pierwszej pi³ki" z woleja uderzy³ nie do obrony w samo okienko bramki miejscowych (bramka godna mundialu). Druga bramka dla nas pad³a po rzucie wolnym wykonywanym przez ¦ciubê i dobitce £otysa  do pustej bramki. Bramki stracone w 2 po³owie pad³y: 1 po zagraniu rêk± w polu karnym i rzucie karnym, 2 po nieporozumieniu w obronie i 3 po stracie z przodu i kontrze przeciwnika.

Podsumowuj±c spotkanie, warto zauwa¿yæ plusy z gry silnym rywalem. Na tle silnego przeciwnika potrafili¶my stworzyæ okazje bramkowe, kiedy grali¶my zespo³owo, pi³k±, bez negatywnych emocji. W pe³nym sk³adzie, realizuj±c za³o¿enia taktyczne, mo¿na pokusiæ siê o du¿o korzystniejszy wynik.

W³odawianka W³odawa - Agro Corn LKS Milanów 7:2 (4:0) Bramki: Kaczorowski, £otys

Agro Corn LKS Milanów: Bijata, £azaruk, Sternik A., Magier, Czury³o P. - Sternik D., Kaczorowski, Trochunowicz, Chilimoniuk - Czech, £otys, rez. ¦ciuba, Romaniuk G.

Musisz siê zalogowaæ, aby dodawaæ komentarze.

Najbli¿sze spotkanie

W najbli¿szym czasie zespó³ nie rozgrywa ¿adnego spotkania.

Najbli¿sza kolejka

Najbli¿sza kolejka 1

Brak u¿ytkowników
zalogowanych i 3 go¶ci

ogó³em: 1 644 466

statystyki szczegó³owe

Zaloguj siê, aby typowaæ.