Bizon Jeleniec - LKS Agrotex Milanów

• autor: lksmilanow, 2018-04-27 07:11

Feralna końcówka

Mimo niezłej postawy, w której nie zabrakło walki i zaangażowania, nie udało się milanowskim piłkarzom zdobyć choćby oczka na specyficznym terenie w Jeleńcu. W ostatnich minutach pojedynku z Bizonem milanowianie stracili niestety dwa gole, i musieli pożegnać się z marzeniami o wygranej

A rozpoczęło się wszystko bardzo dobrze dla gości. Maciej Trochunowicz popisał się świetnym prostopadłym zagraniem do Grzegorza Romaniuka, a ten sprytnym uderzeniem obok nogi wychodzącego z bramki Włodzimierza Lisiewicza, ulokował futbolówkę w siatce. Kilknaście minut później najskuteczniejszy napastnik przyjezdnych znalazł się w bliźniaczej sytuacji, tym razem po zagraniu Macieja Szypulskiego, jednak górą był w tym momencie doświadczony golkiper gospodarzy. Zawodnicy Bizona, stosujący w tym pojedynku w zasadzie jedną taktykę „kopnij i biegnij”, polegającą na posyłaniu długich zagrań przez bramkarza na przedpole rywali, w pierwszej połowie, mimo optycznej przewagi, praktycznie nie byli w stanie zagrozić bramce milanowian. Ale tuż po przerwie dopięli swego po dobrze rozegranym rzucie rożnym, gdy niepilnowany Konrad Rybka precyzyjnym strzałem głową ze środka pola karnego pokonał Mikołaja Pajdosza. Ale po chwili miejscowi znów przegrywali. Jeden z obrońców zespołu z Jeleńca, naciskany przez Kacpra Niewiadomskiego, zbyt krótko odegrał piłkę do Lisiewicza, a ten nie zdołał jej dobrze opanować i próbując dryblingu stracił ją na rzecz Mateusza Podgajnego, który spokojnie dopełnił formalności. Próbujący wydostać się dolnych rejonów tabeli gospodarze ruszyli do jeszcze bardziej zdecydowanych ataków, ale długo nie mogli znaleźć sposobu na świetnie dyponowanego Pajdosza. Młody milanowski golkiper znakomicie interweniował w kilku groźnych sytuacjach, ale w ostatnich 10 minutach spotkania i on skapitulował, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Dawid Rosłoń wykorzystując niezdecydowanie defensorów gości. Podopieczni Sebastiana Magiera musieli pogodzić się niestety z porażką, która na pewno nieco boli, gdy spojrzy się na okoliczności. Ale już w najbliższą niedzielę nadarzy się okazja do wyciągniecia wniosków i reahablitacji w kolejnym wyjazdowym starciu na obiekcie w Okrzei. Początek rywalizacji z tamtejszą Olimpią, 29 kwietnia o godz. 16.

Bizon Jeleniec - LKS AGROTEX Milanów 3:2 (0:1). Bramki: 0:1 G. Romaniuk (20), 1:1 K. Rybka (50), 1:2 Podgajny (55), 2:2 Rosłoń (81), 3:2 Rosłoń (87).

Bizon: Lisiewicz – K. Rybka, Kucharzak, Gajda, Bącik, Jamborski (66 Goławski), Szczygielski, Osiak, Rosłoń (89 Gryczka), Olek (66 Grzywacz), M. Botwina (90 D. Botwina).

LKS AGROTEX: Pajdosz – Łotys, D. Puła, Jaszczuk, K. Romaniuk – Niewiadomski, Pawlak (90 Kucyk), M. Puła (83 Czuryło), Trochunowicz – Szypulski (46 Podgajny), G. Romaniuk.

Żółte kartki (m.in.): Łotys.