Tytan Wisznice - LKS Agrotex Milanów

• autor: lksmilanow, 2018-05-12 21:06

Przerwali serię Tytana

Po czwartkowej przegranej z Lutnią Piszczac milanowski zespół zmierzył się w wyjazdowym starciu z niepokonanym od dziewięciu spotkań (siedem wygranych, dwa remisy) Tytanem Wisznice. I dzięki bardzo dobremu występowi milanowianie zainkasowali komplet punktów kończąc w ten sposób świetną serię podopiecznych trenera Jana Jakubca.

Już na początku spotkania goście rozegrali znakomitą akcję, a kluczową rolę w tym momencie odegrał duet braci Pułów. Młodszy Damian kapitalnym prostopadłym podaniem uruchomił starszego Mateusza, a popularny "Pulson" w sytuacji sam na sam nie dał szans Sebastianowi Nowachowiczowi. Kilka minut później znów umiejętnościami technicznymi błysnął M. Puła, który piętą odegrał futbolówkę do Kamila Romaniuka, a ten precyzyjnym uderzeniem prawą nogą zza szesnastki podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Zaskoczeni takim obrotem sprawy gospodarze nie mogli znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy rywali, a największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry, ale na szczęście dla przyjezdnych żaden z nich nie zakończył się powodzeniem. Co prawda tuż po przerwie wiszniczanie przeprowadzili dobrą akcję, po której Bartłomiej Pastuszewski uzyskał kontaktowego gola, ale wraz z upływającym czasem ich akcje stawały się coraz bardziej nerwowe i chaotyczne, a skupieni na uważnej postawie w obronie milanowianie odgryzali się coraz groźniejszymi kontrami. I w ostatniej fazie tego meczu jeden z takich wypadów przyniósł im powodzenie. Grzegorz Romaniuk poradził sobie w polu karnym Tytana z defensorem gospodarzy, i idealnie zagrał piłkę na drugą stronę boiska do niepilnowanego Mateusza Podgajnego, a ten po ograniu rozpaczliwie interweniujących obrońcy i golkipera miejscowych ze stoickim spokojem huknął pod poprzeczkę bramki rywali, i przypieczętował sukces milanowskiej ekpy. Teraz przed zawodnikami LKS AGROTEX kolejny występ na odnowionym obiekcie w Milanowie, a przeciwnikiem w tym pojedynku będzie walcząca o uniknięcie degradacji Niwa Łomazy. Początek zawodów w niedzielę 13 maja o godz. 16. I chyba najwyższy czas, by w końcu trzeba „odczarować” przebudowany milanowski stadion, by znów sprzyjał „swoim”.

Tytan Wisznice - LKS AGROTEX MILANÓW 1:3 (0:2). Bramki: 0:1 M. Puła (11), 0:2 K. Romaniuk (22), 1:2 Pastuszewski (49), 1:3 Podgajny (82).

Tytan: Nowachowicz – Iwaszko, Rożnowicz, Oniszczuk, Semeniuk, Gromysz, Rozwadowski, Trębicki, Kopiś, Pastuszewski, Makaruk.

LKS AGROTEX: Pajdosz – D. Puła, Jaszczuk, K. Romaniuk, Pawlak, Niewiadomski, Pieńkus (90 Czuryło), M. Puła (85 Prudaczuk), Szypulski, G. Romaniuk, Podgajny.

Żółte kartki (m.in.): K. Romaniuk, Pawlak, D. Puła, Podgajny.