LKS Agrotex Milanów - LZS Dobryń

• autor: lksmilanow, 2018-05-30 08:41

Goście wywieźli trzy oczka

Ciągle walczący o uniknięcie degradacji do Klasy „A” piłkarze z Dobrynia potrafili wykorzystać słabszą postawę milanowskiej ekipy i zainkasowali w niedzielne popołudnie jakże cenne dla nich trzy punkty.

Goście objęli prowadzenie po strzale grającego szkoleniowca Marcina Korneluka, który uderzył futbolówkę z 30 metrów, a nieco zaskoczony Krystian Korolczuk przepuścił ją do siatki. Dwadzieścia minut po przerwie przyjezdni wyprowadzili skuteczną kontrę, którą sfinalizował Krystian Gruszecki i dał swojej ekipie dwubramkową przewagę. Milanowski zespół zerwał się jeszcze w końcówce do walki i po kapitalnym strzale Piotra Łotysa uzyskał kontaktowego gola. Jednak drużyna gości nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa, a wygraną przypieczętował Rafał Andrzejuk ładnym strzałem z rzutu wolnego, dzięki czemu dobrynianie wciąż pozostają w walce o zachowanie ligowego bytu. A jakby nieszczęść było mało, to oprócz trzech punktów gospodarze stracili też prawdopodobnie na dłuższy okres swego najskuteczniejszego zawodnika, Grzegorza Romaniuka, który opuścił plac gry z urazem kolana. Ponadto trzeba też dodać, że kolejny raz szansę występu otrzymali obiecujący gracze z drużyny juniorów. Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze cztery serie spotkań, z czego dwie odbędą się w trakcie najbliższego tzw. „długiego weekendu”. Najpierw w czwartek 31 maja (Boże Ciało) o godz. 17 na boisku rywala podopieczni Sebastiana Magiera zagrają z liderem i praktycznie już czwartoligowcem czyli Orlętami Łuków, a następnie w niedzielę 3 czerwca o godz. 16 na własnym obiekcie rozpoczną spotkanie z Unią Żabików.

LKS AGROTEX Milanów – LZS Dobryń 1:3 (0:2). Bramki: 0:1 Korneluk (19), 0:2 Gruszecki (66), 1:2 Łotys (85), 1:3 R. Andrzejuk (90).

LKS AGROTEX: Korolczuk – Kucyk (46 Gil), Jaszczuk, Magier (75 Szydłowski), K. Romaniuk (90 Bonik), Czuryło, Pawlak, M. Puła, Pieńkus (66 Trochunowicz), Łotys, G. Romaniuk (63 P. Niewiadomski).

Dobryń: T.Andrzejuk – Gruszecki(87 Golec), Staszczuk, Ł. Samsoniuk, Demczuk, B. Samsoniuk, Płandowski (90 Warańczuk), Maksymiuk, Selewoniuk, Korneluk (72 M. Romaniuk), R. Andrzejuk (90+1 Buch).

Żólte kartki (m.in.): K. Romaniuk.