LKS Agrotex Milanów - Grom Kąkolewnica

• autor: lksmilanow, 2018-07-06 12:00

Zakończyli porażką, ale cel osiągnęli dużo wcześniej

Przegraną zakończyli sezon 2017/2018 piłkarze z Milanowa. W pojedynku z Gromem Kąkolewnica znów pojawiły się stare grzechy w defensywie, brakowało przez większość spotkania dokładności w rozegraniu, a co za tym idzie spokoju i opanowania, co skwapliwie wykorzystali rywale, którzy uzyskując trzybramkowe prowadzenie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń.

Ale w samej końcówce milanowianie pokazali, ze potrafią rozegrać błyskotliwe akcje dzieki czemu Mateusz Puła precyzyjnym uderzeniem głową zdobył ostatniego gola dla LKS AGROTEX Milanów w minionym sezonie. Sezonie, który trzeba podsumować krótko – cel został osiągnięty. Założenie na progu sezonu 2017/2018, m.in. po uszczupleniu kadry zawodniczej ze względu na odejście zawodników z Komarówki Podl., było jasne – utrzymanie w klasie okręgowej. I to udało się zrealizować w zasadzie już po kilku kolejkach rundy rewanżowej, a przypieczętować w starciu z Niwą Łomazy. Później z drużyny zeszło powietrze i w dosć kiepskim stylu zakończyła rozgrywki. Z drugiej strony nie brakowało problemów różnej natury w postaci kontuzji i wyjazdów kluczowych zawodników, w związku z czym swoją szansę otrzymywała młodzież, która jeszcze nie była w stanie sprostać wyzwaniu, ale zdobyła cenne doświadczenie, które może przynieść efekty w przyszłości Biorąc pod uwage wszystkie zaistniałe okoliczności, mimo wszystko, ten sezon trzeba ocenić pozytywnie, ale też wyciągnąć odpowiednie wnioski przed nowymi rozgrywkami, których inaugurację zaplanowano na 15 sierpnia (środa) 2018 r. Ostatecznie milanowianie uplasowali się na 9. miejscu w tabeli zdobywając 32 punkty, na co złożyło się 10 zwycięstw, 2 remisy i 14 porażek z bilansem bramkowym 56-75. Na koniec warto dodać, że mimo urazu, napastnik milanowskiej ekipy Grzegorz Romaniuk uzyskał koronę króla strzelców klasy okręgowej z dorobkiem 22 goli. Awans do IV ligi lubelskiej zdobyły Orlęta Łuków, z tej ligi spadek zanotował Sokół Adamów, zaś nowy sezon w „A Klasie” rozpoczną LZS Dobryń i Niwa Łomazy. Jako beniaminków na boiskach klasy okręgowej zobaczymy Granicę Terespol oraz Bad-Boys Zastawie.

LKS AGROTEX Milanów – Grom Kąkolewnica 1:3 (0:2). Bramki: 0:1 Biegajło (5), 0:2 M. Muszyński (27), 0:3 Biegajło (57), 1:3 M. Puła (90).

LKS AGROTEX: Pajdosz – Kucyk (70 Trościańczyk), Jaszczuk, Łotys, Witkowski (75 K. Niewiadomski), Czuryło, Pawlak, Pieńkus, M. Puła, Gil, K. Romaniuk (56 Magier).

Grom: Kaczmarek –Lotek,Krośko, Zieliński, Garbacik (71 Sokół), Chromik, Zarzecki, Grochowski, M. Muszyński (30 Kozieł), Pękała (85 Kot), Biegajło.