Puchar Polski

• autor: adams135, 2010-11-15 20:05

Czwartoligowiec niestraszny!

Ostatni akcent piłkarskiej jesieni zakończył się naszym skromnym, lecz w pełni zasłużonym sukcesem. W ramach II rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgowym, po bardzo ciekawym, zaciętym i do końca trzymającym w napięciu meczu LKS ograł na własnym boisku beniaminka IV ligi Dwernickiego Stoczek Łukowski 1:0, a zdobywcą decydującego, jak się później okazało, gola został Mateusz Jaskulski.

Od początku spotkanie było wyrównane i gospodarze postawili faworyzowanym gościom bardzo trudne warunki gry. I zupełnie nie było widać różnicy dwóch klas rozgrywkowych dzielących obie drużyny. A groźniejsze i dogodniejsze sytuacje stwarzali miejscowi. Adam Sternik trafił w poprzeczkę po uderzeniu głową, a Mateusz Jaskulski z ostrego kąta w słupek. Wreszcie ataki piłkarzy LKS-u przyniosły sukces. Piotr Łotys znakomicie ograł obrońcę przyjezdnych i został przez niego powalony tuż przed polem karnym. Futbolówkę ustawił na 17 metrze Tomasz Ściuba, i w swoim stylu, lewą nogą oddał silny strzał. Golkiper Dwernickiego zdołał tylko odbić piłkę i Mateusz Jaskulski z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Po przerwie goście starali się doprowadzić do wyrównania, jednak dobrze spisywała się defensywa gospodarzy, z pewnie grający Karolem Parulskim w bramce. Natomiast LKS groźnie kontrował i był bliski podwyższenia rezultatu, jednak m.in. Damianowi Ostapiukowi w dwóch sytuacjach zabrakło odrobiny precyzji pod bramką przeciwnika. Dwernicki do samego końca starał się odwrócić niekorzystny wynik, ale mimo wysiłków ta sztuka gościom się nie udała i awans LKS-u do kolejnej rundy stał się faktem, za co wszystkim zawodnikom należą się gratulacje i słowa uznania. Oby ta nasza pucharowa przygoda trwała jak najdłużej!

LKS Milanów – Dwernicki Stoczek Łukowski 1:0 (1:0). Bramka: Jaskulski (42).

LKS Milanów: Parulski – Hawryluk, Ściuba, Uchaniuk, Kucyk – Jaskulski (75 Bożym), Ponikowski, Końko (80 K. Romaniuk), A. Sternik, Tymosiewicz (55 Ostapiuk) - Łotys (68 Chilimoniuk).