Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

LKS Milanów - Jata Żdżary 4:1

• autor: adams135, 2011-04-10 22:25

Pewna wygrana na początek

Bardzo udanie rozpoczęła się runda wiosenna dla piłkarzy z Milanowa.

Po pucharowej wiktorii sprzed dwóch tygodni, równie pomyślnie wypadła inauguracja rundy wiosennej rozgrywek ligowych. Do spotkania z zespołem Jaty Żdżary gospodarze przystąpili w nieco przemeblowanym składzie, gdyż z różnych powodów w składzie zabrakło Łukasza Końko, Rafała Uchaniuka i Cezarego Tymosiewicza. Jednak miejscowi od początku meczu, wykorzystując sprzyjającą aurę czyli grę „z wiatrem”, narzucili rywalom swój styl, odważnie atakując. Taka gra szybko przyniosła zamierzony skutek, bo już po niespełna 10 minutach LKS prowadził 2:0. Najpierw, w zamieszaniu podbramkowym, swoją debiutancką bramkę w zespole seniorów uzyskał Piotr Hawryluk. Po chwili Daniel Sternik przejął źle wybitą przez bramkarza gości piłkę i natychmiast, z około 40 metrów, lewą nogą, po ziemi, idealnie trafił tuż przy słupku do siatki. Szybkie zdobycie prowadzenia nie zmieniło sposobu gry drużyny z Milanowa. Kolejne ataki wciąż stwarzały zagrożenie w polu karnym przeciwników. I jedna z takich akcji zaowocowała trzecim golem. Prawym skrzydłem ruszył Daniel Sternik, ale został w brzydki sposób zatrzymany faulem przez rywala. Futbolówkę ustawił kapitan drużyny Tomasz Ściuba, i w swoim stylu, lewą nogą, mocno i precyzyjnie uderzył w tzw. długi róg, a golkiperowi Jaty, mimo rozpaczliwej interwencji, nie pozostało nic innego jak wyciągnąć piłkę z siatki. Ten rezultat utrzymał się do przerwy. Po wznowieniu gry przed szansą podwyższenia prowadzenia stanął Damian Ostapiuk, który świetnie strzelił głową po dośrodkowaniu Piotra Łotysa, ale zabrakło odrobiny precyzji i skończyło się na uderzeniu w słupek. W drugiej części, w barwach ekipy Milanowa, na boisku pojawił się pozyskany w przerwie zimowej, Piotr Trojak. I tuż po wejściu na plac gry mógł wpisać się na listę strzelców. Ale i jemu, po kolejnym dobrym dośrodkowaniu Łotysa, zabrakło nieco szczęścia i zimnej krwi. Drużyna Jaty, mimo niekorzystnego wyniku, ambitnie walczyła choćby o zdobycie honorowego gola. Ich postawa została nagrodzona 10 minut przed końcem spotkania. Po zagraniu z rzutu rożnego, jeden z graczy ze Żdżar mocnym i dokładnym strzałem głową pokonał Karola Parulskiego, który w całym spotkaniu bronił bardzo pewnie. Ale w tej sytuacji był praktycznie bez szans na skuteczną interwencję. Na straconego gola gospodarze odpowiedzieli bardzo szybko. W 85 minucie, po szybkiej kontrze, ładnym strzałem popisał się Piotr Łotys i przypieczętował zwycięstwo swojej ekipy.

A za tydzień przed naszymi zawodnikami wyjazdowa potyczka z Hutnikiem Huta Dąbrowa i szansa na rewanż za jesienną porażkę na własnym boisku. Mamy nadzieję, że dobra wiosenna passa zostanie podtrzymana.

LKS Milanów – Jata Żdżary 4:1 (3:0). Bramki: P. Hawryluk (7), D. Sternik (9), T. Ściuba (23), Łotys (85). ‘

LKS Milanów: Parulski – Jaskulski, Chilimoniuk, Kucyk, P. Hawryluk – D. Sternik, A. Sternik (85 Janiak), Ponikowski (85 Daniłko), Ściuba (75 P. Smoliński) – Łotys, Ostapiuk (57 Trojak).