XII Memoriale Ryszarda Tymosiewicza

• autor: adams135, 2011-05-03 20:09

Bagietka najlepsza w XII Memoriale Ryszarda Tymosiewicza

Już po raz 12. w Milanowie rozegrano turniej piłkarski zespołów „oldboy’s”. Tym razem w kolejnym Memoriale im. Ryszarda Tymosiewicza, byłego, wieloletniego i zasłużonego prezesa Ludowego Klubu Sportowego w Milanowie, wystąpiło osiem drużyn, które podzielono na dwie grupy.

W grupie A, obok gospodarzy, LKS Milanów, zaprezentowały się następujące zespoły: Bizon Jeleniec (po raz pierwszy w turnieju), Włodawianka Włodawa oraz Bagietka Międzyrzec Podl. Natomiast grupę B utworzyły: „Rubisz” Luboml z Ukrainy, FK „Adams” Brześć z Białorusi, Victoria Parczew i Oldboy’s Biała Podl. Grupowa rywalizacja była bardzo zacięta, a momentami niezwykle emocjonująca i trzymająca w napięciu do ostatnich fragmentów spotkań. W ostatecznym bilansie zwycięzcą grupy A okazała się drużyna z Międzyrzeca Podl., zaś rozgrywki grupy B przyniosły sukces ekipie z Białej Podl. Oba zespoły nie poniosły w grupowych pojedynkach porażek notując po dwie wygrane oraz remisie. Także bez porażki zakończyli walkę w grupie gospodarze turnieju, ale trzy remisy pozwoliły na grę jedynie o piątą lokatę w ostatecznej klasyfikacji. I tę pozycję LKS Milanów zdobył pokonując w decydującym starciu, odwiecznego rywala, Victorię Parczew, 3:0, m.in. po dwóch golach Stanisława Ziółkowskiego. W meczu o siódmą lokatę Bizon Jeleniec zwyciężył gości z Ukrainy 3:0, zaś w pojedynku o trzecie miejsce zespół z Brześcia pokonał ekipę z Włodawy 6:0. Najlepszym zespołem XII Memoriału okazali się zawodnicy Bagietki Międzyrzec Podl., którzy w walce o wygraną w całym turnieju zwyciężyli Oldboy’s Biała Podl. 3:1. Królem strzelców turniejowych zmagań został Jarosław Jankiewicz z Bagietki, zdobywca 5 goli, a za najlepszego bramkarza turnieju uznano Roberta Chalimoniuka z Oldboy’s Biała Podl.