LKS Milanów - Tornado Branica Suchowolska 3:1

• autor: adams135, 2011-05-03 23:07

Wygrana mimo przeciwności losu

Bardzo niefortunnie dla drużyny LKS Milanów rozpoczął się mecz z ekipą Tornado Branica Suchowolska. Już po kwadransie gry straciła ona obu bocznych obrońców.

Najpierw w starciu z przeciwnikiem urazu stawu skokowego doznał Piotr Hawryluk, a następnie kontuzji kolana nabawił się Mateusz Jaskulski. I gospodarze byli zmuszeni dokonac dwóch zmian już na początku spotkania. Na szczęście ten splot niezbyt przyjemnych okoliczności nie wpłynął na postawę miejscowych piłkarzy. Mimo przeciwności losu pewnie rozstrzygnęli na swoją korzyść kolejny ligowy pojedynek w rundzie wiosennej. Milanowianie szybko objęli prowadzenie, gdyż w 20 minucie kapitan zespołu, Tomasz Ściuba, precyzyjnie wykonał rzut karny podyktowany za faul w zamieszaniu podbramkowym. Po kolejnych 10 minutach prowadzenie mógł podwyższyć Damian Ostapiuk, jednak źle trafił w piłkę w bardzo dogodnej sytuacji. Swego kolegę z ataku wyręczył w tym Piotr Łotys, który wykorzystał świetne prostopadłe zagranie Ściuby i mocnym uderzeniem z około 10 metrów zdobył druga bramkę. Po przerwie goście ambitnie dążyli do zmiany niekorzystnego dla nich wyniku. Jednak po godzinie gry zawodnicy z Milanowa ponownie zadali celny cios. Ponownie błysnął Ściuba, który w swoim stylu wrzucił futbolówkę z autu, Łukasz Końko przedłużył ją głową na dalszy słupek, a zamykający akcję Daniel Sternik, z dwóch metrów wpakował ją do siatki. Od tego momentu z graczy Tornada jakby zeszło powietrze, choć zdołali jeszcze dwukrotnie groźnie zaatakować. Najpierw strzał z rzutu wolnego bardzo dobrze sparował Paweł Smoliński, który jednak kilka chwil później interweniował niezbyt pewnie i w konsekwencji piłka znalazła drogę do jego siatki, po niefortunnym wybiciu piłki przez Wojciecha Smolińskiego, który trafił nią w napastnika przyjezdnych. Już w doliczonym czasie gry miejscowi mogli dobić rywali. Na przebój zdecydował się Ostapiuk, który został przewrócony w polu karnym i sędzia Marek Mandziuk po raz drugi w tym spotkaniu wskazał na „wapno”. Szansę rehabilitacji dostał od kolegów bramkarz Paweł Smoliński, który podszedł do jedenastki. Ale popularny „Wodzu” nieco nonszalancko zabrał się za wykonanie rzutu karnego i trafił w poprzeczkę, zaś arbiter za chwilę gwizdnął po raz ostatni. Warto dodać, że mimo przenikliwego zimna panującego w tym dniu, w Milanowie pojawił się promyk wiosny. Po raz pierwszy na naszym stadionie w roli sędziego gościła kobieta. Pani Aleksandra Duklewska jako asystent sędziego głównego prezentowała się bardzo dobrze, umiejętnie się ustawiając i wychwytując niuanse gry, a jej obecność niewątpliwie dodała nieco uroku boiskowym zmaganiom.

Teraz przed naszymi zawodnikami kolejne derbowe starcie. Tym razem wyjazdowe spotkanie z Dębem Dębowa Kłoda. A te pojedynki, jak każda lokalna rywalizacja, zawsze są ciekawe i trzymają w napięciu do ostatnich fragmentów gry. Wierzymy jednak, że dobra wiosenna passa zostanie przez naszych graczy podtrzymana. Wszystkich kibiców i sympatyków naszej ekipy zapraszamy w niedzielę 8 maja do pobliskiej Dębowej Kłody. Początek meczu o godz. 16.00.

LKS Milanów – Tornado Branica Suchowolska 3:1 (2:0). Bramki: Ściuba (20-karny), Łotys (39), D. Sternik (65).

LKS Milanów: P. Smoliński – Jaskulski (15 Końko), W. Smoliński, Kucyk, P. Hawryluk (10 Tymosiewicz) – D. Sternik, A. Sternik, Ponikowski, Ściuba – Łotys, Ostapiuk.